XXXVI. Moravské hvozdy 

Bitva o Brno aneb zůstane Brno nadále švédské?

Známá a slavná je historie dobývání města Brna švédskou armádou. Na její počest se již pětatřicetkrát konala recesní víkendová akce, na které se pravidelně střetávají dvě mocná vojska - Moravané v čele s plukovníkem Raduitem de Souchem a švédská armáda generála Lennarta Torstenssona. 

Dvě armády, dva dny, které rozhodnou... Kdo vyhraje tentokrát? 

Základní informace

Akce je určena pro osoby starší 15. let. Cena akce je 700 Kč. 

Jaký bude průběh akce

Sraz všech účastníků proběhne v pátek 4. 10. 2019 mezi 19:00 a 20:00 na základní škole v Rapoticích (okres Třebíč). Hned po nahlášení na registraci, budou mít bojovníci čas na trénink a přípravu bojového vybavení, tj. volně letících koulí a koulí na gumičce podle předepsaného vzoru. Večer zakončí slavnostní verbování a nástup obou armád. V sobotu a v neděli proběhne množství bitev a klání, ve kterých budou moci obě chrabré armády prokázat své bojové umění. Předpokládaný konec akce je v neděli 6. 10. mezi 14. až 15. hodinou.


Kde se akce koná

Letošní Moravské hvozdy budou mít základnu na Základní Škole Rapotice (Kraj Vysočina, okres Třebíč). GPS 49.1906853N, 16.2541142E

Jak se na akci dostanete bez auta z Brna

Nejlépe přímým vlakem z Brna hl. nádraží (Směr Náměšť nad Oslavou, Jihlava). Vlak vyjíždí ze stanice Brno hlavní nádraží, nástupiště č. 5, 6 u Nových Sadů. 

Jak se na akci dostanete bez auta z Prahy

Opět nejlépe vlakem buď přes Brno nebo přes Jihlavu. 

Jak se na akci dostanete autem

Rapotice leží na silnici první třídy I/23 Brno-České Budějovice. Od Brna po dálnici D1 EXIT 182 Kývalka, Rosice. Směrem od Prahy  EXIT 162 směr Náměšť nad Oslavou a potom po silnici I/23 směr Brno. 

DŮLEŽITÉ:

V objektu školy je zakázána konzumace alkoholických nápojů. K tomuto účelu je možné využít restaurační zařízení naproti škole. Během soboty a neděle nebude povoleno ani tolerováno požívání alkoholických nápojů na bojišti a během bitev. Organizátoři si vyhrazují právo vyloučit z akce účastníka pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. 

Jak to bude s jídlem

Na akci bude zajištěna sobotní snídaně, polní oběd, teplá večeře a nedělní snídaně. Stravování bude zajištěno z místní restaurace a bude distribuováno do vlastních misek (ešusů) v ležení z várnic. Specifické stravovací omezení hlaste v rámci registrace. Během společných jídel bude k dispozici várnice s čajem (ráno i k načepování do PET lahví s sebou). 

Ubytování

Ubytování bude v Základní škole Rapotice v tělocvičně a ve třídách. Spát se bude ve vlastních spacácích a na vlastních karimatkách na zemi. Jelikož je škola po rekonstrukci, bude přísně zakázáno trénovat hody koulí nebo jakékoli bojové aktivity ve třídách. Tyto aktivity  jsou povoleny pouze v tělocvičně a mimo budovu  školy. 

Nezbytné vybavení

Zaujala tě možnost posílit jednu z armád? Tak neváhej! Vyplň přihlášku, nastuduj pravidla a přijeď 4. října do Rapotic bojovat za svoji armádu!

Nevíš o co vlastně jde?

Akce Moravské Hvozdy je již vskutku tradiční akcí pod hlavičkou Instruktorů Brno. Jedná se o recesistickou hru na motivy obléhání Brna Švédy. Vy sami si vyberete, zda chcete Brno bránit pod křídly moravské armády nebo naopak ho dobýt spolu s armádou švédskou. Hra probíhá v několika dílčích bitvách za použití papírových koulí a štítů. Každá bitva bývá jedinečná a neopakovatelná, ať už svými pravidly nebo atmosférou. Pozvi své kamarády a vytvořte vlastní kohortu.

Obrázek o akci si můžeš udělat z historického obrazového materiálu v sekci Fotogalerie a videa.

Instruktoři Brno

Moravské hvozdy je akce pořádaná pod hlavičkou Instruktorů Brno. Jsme přesvědčeni, že to, z čeho pramení zkušenosti nás všech, jsou osobní zážitky. Překonání výzvy nemůže být nahrazeno sledováním dobrodružného filmu, vyluštění šifry vlastním důvtipem je cennější než spoléhání na slečnu Marplovou a osobní setkání s divokou vodou či skalní věží nelze srovnat s cestovateskou besedou.