Návody
Štít
Štít může být buď tvaru obdélníkového o maximálních rozměrech 40×50 cm nebo tvaru kruhového o maximálním průměru 50 cm (opět v barvách armády).
Vyrobit si jej můžeš z pevného kartonu, nebo z tvrzeného polystyrenu. V případě kartónu je nutno použít několik vrstev a hrany štítu (lépe celý štít) důkladně oblepit izolepou nebo nalakovat (zvýšení pevnosti a voděodolnosti). Štít z polystyrenu je odolný proti vodě a vydrží déle.
Osvědčená konstrukce držadla je vyříznutý štít propíchnout na 4 místech, provléknout a zavázat tudy dvě oka z popruhu. První se navléká na předloktí, druhé se drží v dlani.
POZOR! Z bezpečnostních důvodů je použití materiálů jako dřevo či kov zakázáno a povrchová úprava štítu nesmí být drsná.
Ve sporných případech bude prováděna kontrola bezpečnosti a zkouška drsnosti povrchu štítu na jeho majiteli!
Papírové koule
Papírová koule, s oblibou využívaná při soubojích na dálku, ale i na blízko, je základním vybavením každého bojovníka. Dobrá, pevná papírová koule dokáže zachránit nejeden moravský / švédský život, ale v rukou zdatného bojovníka má moc zničit i město.
Důležité je, jaká by tato koule měla být:
pevná
kompaktní
kulatá – tedy bez rohů, které by mohly případně způsobit zranění
padnut do ruky
vyrobena jen z papíru a izolepy
celá olepená izolepou
Důležité je, aby koule byla opravdu kulatá. I malý rok či výčnělek by mohl při zásahu do oka způsobit nepříjemné komplikace.
Postup výroby
Potřebujeme:
3x dvojlist novinového papíru
izolepu (libovolné barvy)
silné a šikovné ruce
Jednotlivé novinové papíry zmačkáme do tvaru, který se podobá co nejvíce kouli. Nejlépší je zmačkat první dvojlist a postupně na něj nabalovat další listy. Koule se pak skládá s několika vrstev.
Když máme kouli pěkně zmačkanou, přejdeme k olepení izolepou. V tomto kroku je důležité při olepování použít sílu a pomocí izolepy papír zformovat do požadovaného tvaru. Na konci našeho snažení by konečný tvar měl připomínat kouli. Celá koule by měla být olepená izolepou. Použití síly při olepování nám zaručí vhodnou pevnost koule a to, že při hození doletí k určenému cíli. Na závěr prosím zkontrolujte, jestli se na kouli nevyskytují nějaké výrazné výčnělky. Jde o bezpečnost při hře, aby případný zásah koulí do obličejové části (byť se tomu snažíme vyvarovat) nezpůsobil zranění hráčů.
Šaty
Moravská armáda bojuje v šatech v kombinaci krvavé a sněhové barvy, švédská armáda v barvách slunce a nebe. Oděv ti nesmí bránit ve volném pohybu, ani příliš plandat, protože zásah do vlajícího oděvu se dle pravidel považuje za platný. Doporučujeme ti vyrobit si např. pončo s opaskem.
Oděv můžeš také vyzdobit výsostnými znaky své armády.
Inspirace (vrchní obrázek znázorňuje ideál oblékání švédského vojáka, spodní ideál oblékání moravského vojáka).